Strony związane z hasłem 'softstarty':

  • Falownik L100 »

    Po ukończeniu pewnych robót w sieci miejscowej, jak budowa kanalizacji, linii kablowej lub linii napowietrznej, następuje ich odbiór. Polega on na oględzinach wykonanego obiektu, porównaniu jego danych z dokumentacją projektową i sprawozdawczą oraz na dokonaniu odpowiednich pomiarów sprawdzających. Pomiary dokonywane na łączach telefonicznych powinny dać wyniki odpowiadające co najmniej minimalnym wymaganiom stawianym im przez eksploatację. W tabl. 24 zestawiono właściwości elektryczne normalnych torów kabli miejscowych, podane dla pętli o długości 1 kilometra. Jeżeli wykonana budowa nie wykazuje poważniejszych braków, to po usunięciu stwierdzonych drobniejszych usterek zostaje ona przekazana do ruchu. Wszystkie czynne urządzenia telefoniczne sieci miejscowej powinny być utrzymywane w należytym stanie, zapewniającym abonentom możność ich użytkowania bez przerw lub innych przeszkód.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • Napędy elektryczne »

    Ze względu na to, że półprzewodnikowa dioda w odniesieniu do dołączonych napięć działa jak wentyl elektryczny, przy dołączaniu zmiennego napięcia będzie ona działała jak prostownik, dlatego też na rezystorze obciążenia ( odbiorniku) uzyskamy napięcie wyprostowane (rys. 1-3). W półokresie dodatnim uzyskuje się stosunkowo duży prąd o wartości, którą można zaniedbać. Jedyna różnica w pracy półprzewodnikowej diody i lampy elektronowej polega na tym, że w tej ostatniej prąd zaporowy w ogóle nie występuje. Tyle na razie o półprzewodnikowych diodach i o zjawiskach, które zachodzą wewnątrz półprzewodnika. Zapoznaliśmy się przy tej okazji z pewnymi terminami stosowanymi w technice półprzewodnikowej i wszystko to wykorzystamy teraz do badania sposobu pracy tranzystora. Wszystkie te elementy zaliczamy do wielkiej rodziny elementów półprzewodnikowych, a oddają one wielkie usługi w różnych dziedzinach. Dzisiejsze osiągnięcia ogólnoświatowej techniki, zwłaszcza techniki obliczeniowej, nie byłyby do pomyślenia bez elementów półprzewodnikowych, których miniaturyzacja (układy scalone) umożliwiła produkcję małych i lekkich urządzeń przenośnych, takich jak np. minikalkulatory.

    Data dodania: 26 12 2014 · szczegóły wpisu »
  • Przemienniki porównaj modele »

    Ze względu na obciążalność tranzystory dzielimy na napięciowe, tj. przeznaczone do stosowania we wzmacniaczach napięciowych i na tranzystory mocy przeznaczone do wzmacniania mocy. Tak jedne, jak i drugie mogą być przy tym tranzystorami wielkiej, względnie małej częstotliwości- Osobną grupę stanowią tranzystory przeznaczone do pracy w układach impulsowych. W układach przerzutnikowych stosowane są często tzw. tranzystory jedno złączowe, tj. UJ-tranzystory (Unijunction transistors). Coraz powszechniejsze zastosowanie mają tranzystory polowe, zwane krótko FET lub ściślej JFET {Junction Field Effect Tran-sistor — złączowy tranzystor z efektem polowym) w odróżnieniu od stosowanych ostatnio coraz częściej tranzystorów MOSFET (znanych również jako IGFET, MOST lub IGT). Charakterystyczną cechą tych tranzystorów jest izolowana elektroda sterująca, tj. bramka (gate), dzięki czemu odznaczają się one bardzo dużą rezystancją wejściową, rzędu 1014 Q. Tranzystory te odznaczają się przy tym małą zależnością parametrów od temperatury. Tranzystory FET i MOSFET zastąpiły lampy elektronowe w układach o dużej rezystancji wejściowej i wyjściowej.

    Data dodania: 26 12 2014 · szczegóły wpisu »
  • falowniki MX2 »

    Pierwszą z tych przyczyn jest postęp światowy w rozwoju elektrotermii w ostatnich dziesięciu latach, wyrażający się w takich osiągnięciach, jak np. zastosowanie superkanthalowych elementów grzejnych w piecach oporowych wysokotemperaturowych, mieszanie indukcyjne wsadu w stalowniczych piecach łukowych, renesans elektrohydraulicznych regulatorów łuku w zmodyfikowanej postaci, zastosowanie pieców indukcyjnych tyglowych częstotliwości sieciowej, rozwój zgrzewarek pojemnościowych odcinkowych, rozszerzenie zastosowań promienników rurkowych, pojawienie się pieców elektronowych, palników plazmowych itp. Drugą przyczyną były zmiany w krajowej produkcji urządzeń elektrotermicznych i stanu elektrotermii w Polsce. W 1953 r. produkcja krajowa urządzeń elektrotermicznych ograniczała się w zasadzie do oporowych pieców komorowych; ponadto uruchomiono produkcję promienników lampowych i niektórych typów generatorów do nagrzewania indukcyjnego i pojemnościowego. Obecnie przemysł krajowy produkuje wiele odmian pieców oporowych, piece elektrodowe, piece łukowe, piece indukcyjne rdzeniowe, zgrzewarki pojemnościowe, w pełnym toku jest produkcja promienników lampowych, a ponadto rozpoczęto produkcję promienników rurkowych.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • Vacon NXP falownik »

    Do zawieszania stosuje się kable TKM z powłoką ołowianą' wzmocnioną przez dodanie do ołowiu 1% cyny, kadmu lub antymonu, co zwiększa odporność tej powłoki na wpływy atmosferyczne i działania mechaniczne. Zawiesza się kable o pojemności od 10 do 150 par. Kable do 30 par wiesza się na drucie stalowym o średnicy 5 mm, wytrzymującym naciąg 1500 kG. Kable grubsze zawiesza się na linkach stalowych, a mianowicie: kable od 40 do 60 par — na lince o wytrzymałości 3000 kG (linka z 7 drutów o średnicy 2, 3 mm), kable od 80 do 150 par — na lince o wytrzymałości 5000 kG (linka z 7 drutów o średnicy 3 mm). Do mocowania kabli stosuje się kilku rozmiarów opaski z blachy aluminiowej, które podwiesza się do linki na odpowiednich haczykach z drutu stalowego. Opaski te umieszcza się na kablu w odstępach 30-50 cm mocując je miedzianym drutem wiązałkowym 1, 5 mm przez dwukrotne owinięcie dokoła kabla.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • falowniki SMD »

    Porowatość można również uzyskać za pomocą sproszkowanych domieszek palnych, jak np. opiłki drzewne, korek, węgiel drzewny, torf itp. dodawanych do mieszaniny szamotu z gliną. Przy wypalaniu uformowanej masy domieszki te spalają się pozostawiając po sobie pory. Wyroby szamotowe porowate wytwarza się zwykle jako kształtki proste (prostopadłościenne) czyli prostki. Diatomit zwany także ziemią okrzemkową. (nazwa handlowa: termolit), jest materiałem termoizolacyjnym utworzonym ze skamieniałych szczątków drobnych wodorostów (diatomów) o mikroskopijnie porowatej budowie, których głównym Składnikiem jest Si02. Zwiększenie porowatości diatomitu uzyskuje się za pomocą domieszek palnych podobnie jak w wyrobach szamotowych porowatych. Najlepsze wyniki daje domieszka korka bądź węgla drzewnego, jednak w celu zmniejszenia kosztu materiału i ułatwienia produkcji używa się zwykle opiłek drzewnych. Wyroby w postaci kształtek prostych (prostek) bądź w postaci sproszkowanej jako zasypka do budowy warstwy termoizolacyjnej ścian komory grzejnej pieców elektrycznych.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Micromaster »

    Konserwacja sieci kablowej polega na bieżącym dokonywaniu pomiarów elektrycznych łączy i sprawdzaniu dobroci komunikacji telefonicznej oraz na usuwaniu stwierdzonych uszkodzeń. Sprawdzanie jakości łączy abonentowych może się odbywać tylko za zgodą abonentów. Badanie uszkodzonych obwodów telefonicznych i określenie rodzaju i miejsca uszkodzenia za pomocą urządzeń kontrolnych należy do obowiązków obsługi technicznej centrali. W mniejszych centralach, gdzie brak jest urządzeń kontrolnych, badanie uszkodzonego obwodu abonentowego ogranicza się do sprawdzenia łącza w obrębie centrali i do próbnego wywołania abonenta. Stwierdzone uszkodzenia wpisuje się do Wykazu uszkodzeń łącza abonentowego, jaki się prowadzi dla każdego łącza we wszystkich centralach automatycznych oraz w większych centralach ręcznych o pojemności ponad 100 numerów. W razie zgłoszenia przez abonenta uszkodzenia telefonu sprawdza się przede wszystkim, czy nie zachodzi tu uszkodzenie obwodu w obrębie centrali; jeżeli nie — dokonuje się próby wywołania abonenta. Gdy ta próba nie da wyniku, przeprowadza się pomiar uszkodzonego łącza ustalając w ten sposób rodzaj i miejsce uszkodzenia. Następnie monter udaje się na miejsce uszkodzenia i po jego usunięciu zgłasza się telefonicznie do centrali, która sprawdza działanie łącza. W mniejszych centralach badanie i usuwanie uszkodzeń należy do miejscowego montera. Małe centrale, bez montera zgłaszają uszkodzenie nadzorowi teletechnicznemu, który przeprowadza jego usunięcie.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • soft start »

    Systemy kanalizacji. Kanalizacja telefoniczna składa się z rur jednootworowych lub wielootworowych o długości 1 metra oraz ze studzien umieszczanych w pewnych odstępach od siebie. Zarówno rury, jak i studnie wykonuje się z betonu, przy czym rury są prefabrykowane, natomiast studnie wykonuje się na miejscu budowy. Kanalizacja systemu szwedzkiego stosuje 6 typów rur o 1, 2, 3, 7, 19 lub 37 otworach. Rury 1-otworowe mają średnicę otworu 100 mm, rury wielootworowe — 90 mm. Każdy odcinek kanalizacji bez względu na liczbę otworów jest zbudowany z jednego bloku. Przy układaniu kanalizacji z takich rur koniec jednej rury zostaje wsunięty w odpowiednie wydrążenie na końcu drugiej rury, przez co uzyskuje się wycentrowanie otworów kanalizacyjnych. Kanalizacja systemu niemieckiego stosuje tylko 4 typy rur z 1, 2, 3 lub 4 otworami o średnicy 100 mm. Chcąc zbudować kanalizację o większej liczbie otworów kładzie się kilka bloków równolegle. Do łączenia ze sobą rur przewidziano w każdej z nich dwa małe otwory, w które wsuwa się odpowiednie pręty stalowe i w ten sposób centruje otwory kanalizacyjne.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • falowniki ig5a »

    Współpraca kilku selsynów w celu podwyższenia dokładności przenoszenia kąta kątową. Jeden z selsynów nadawczych służy do regulacji zgrubnej (SN1), drugi zaś do regulacji dokładnej (SN2). Selsyn nadawczy SNl reguluje przy jednym obrocie w całym zakresie zmiany wielkości z dokładnością odczytu nie większą od klasy jego dokładności. Jeżeli przekładnię napędzającą selsyn nadawczy SN2 dobrać tak, że pełny jego obrót odpowiada jednej działce obrotu selsyna SNl, to w ten sposób jest zapewniona wielka dokładność odczytu w zakresie jednej działki obrotu tego selsyna. Odczyt zdalny kąta dokonywany jest na selsynach odbiorczych połączonych elektrycznie z odpowiednimi selsynami nadawczymi. Na sel-synie odbiorczym SOI odczytuje się wartości kąta obrotu selsyna SNl, zaś na selsynie odbiorczym S02 wartości kąta obrotu selsyna SN2, podobnie jak na zegarku godziny i minuty. Selsyny różnicowe. Selsyny różnicowe służą do sumowania algebraicznego dwóch kątów obrotu dwóch wałków nie sprzężonych między sobą mechanicznie. Są to urządzenia mające trójfazowe uzwojenia uzwojeniami trójfazowymi (rotorami). Uzwojenia trójfazowe selsyna na statorze i rotorze połączone z dwóch selsynów nadawczych (rys. różnicowego są jednakowe i mają osie magnetyczne strumieni wytwarzanych przez uzwojenia przesunięte w przestrzeni o 120°; uzwojenia są łączone w gwiazdę.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • hurtownia elektryczna Polimet »

    Będziesz składać zamówienie na większość ilość materiałów elektrycznych? Prowadzisz własny sklep z takimi materiałami i chciałbyś oferować klientom towar i najwyższej jakości? Jeśli chcesz mieć do czynienia z profesjonalną technologią i wysoką jakością wykonania, to jesteśmy do Twojej dyspozycji. Prowadzimy hurtownię elektrotechniczną i przygotujemy dla Ciebie specjalną ofertę.

    Data dodania: 06 07 2017 · szczegóły wpisu »