Strony związane z hasłem 'silniki elektryczne':

  • Silniki do rowerów MaxEV »

    Rowery elektryczne zdobywają w Polsce coraz więcej zwolenników ponieważ są bardziej ekologiczne i ekonomiczne od motocykli, a jednocześnie są praktyczniejsze niż zwykłe rowery. Dzięki cichemu silnikowi elektrycznemu można na nich pokonywać długie trasy bez zmęczenia i wysiłku, jednocześnie nie zatruwając toksycznymi spalinami otaczającej przyrody, a koszt energii elektrycznej do przejechania takim rowerem 100 km to tylko od 0,5 - 1 zł.

    Dlatego właśnie powstał sklep internetowy MaxEV (www.maxev.pl) który zajmuję się sprzedażą gotowych rowerów elektrycznych jak i rożnego rodzaju akcesoriów do takich rowerów. W sklepie dostępne są gotowe zestawy do konwersji rowerów jak i osobne silniki elektryczne, kontrolery i inny osprzęt potrzebny do samodzielnej budowy roweru elektrycznego. Zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych tą ekologiczną technologią do zapoznania się z ofertą sklepu MaxEV. Posiadamy produkty znanych marek takich jak: Rowery EcoBike, Oxygen, Interbike, Goldenmotor, Ecitypower, 8FUN, CSB i inne.

    Data dodania: 20 11 2011 · szczegóły wpisu »
  • MODEL-MAKING regulatory modelarskie »

    Spektakularnie pociągający skorowidz artykułów sporządzanych oraz dystrybuowanych przy użyciu przedsiębiorstwa MODEL MAKING przyprawi o szybsze bicie serca każdego zapalonego modelarza. W asortymencie dla początkujących bądź wybitniej wprawnych miłośników modelarstwa lotniczego odkryją Państwo zarówno podstawowe modele określone głównie dla dzieci, jak też schematy dla początkujących bądź dostarczane na zamówienie maszyny specjalne, jakie z powodzeniem mogą być wykorzystywane w toku fachowych mistrzostw modelarskich. Po rozległą propozycję gwarantowanych za pomocą MODEL MAKING materiałów zapraszamy na stronę internetową krośnieńskiej placówki.

    Data dodania: 10 09 2013 · szczegóły wpisu »
  • Napędy elektryczne »

    Ze względu na to, że półprzewodnikowa dioda w odniesieniu do dołączonych napięć działa jak wentyl elektryczny, przy dołączaniu zmiennego napięcia będzie ona działała jak prostownik, dlatego też na rezystorze obciążenia ( odbiorniku) uzyskamy napięcie wyprostowane (rys. 1-3). W półokresie dodatnim uzyskuje się stosunkowo duży prąd o wartości, którą można zaniedbać. Jedyna różnica w pracy półprzewodnikowej diody i lampy elektronowej polega na tym, że w tej ostatniej prąd zaporowy w ogóle nie występuje. Tyle na razie o półprzewodnikowych diodach i o zjawiskach, które zachodzą wewnątrz półprzewodnika. Zapoznaliśmy się przy tej okazji z pewnymi terminami stosowanymi w technice półprzewodnikowej i wszystko to wykorzystamy teraz do badania sposobu pracy tranzystora. Wszystkie te elementy zaliczamy do wielkiej rodziny elementów półprzewodnikowych, a oddają one wielkie usługi w różnych dziedzinach. Dzisiejsze osiągnięcia ogólnoświatowej techniki, zwłaszcza techniki obliczeniowej, nie byłyby do pomyślenia bez elementów półprzewodnikowych, których miniaturyzacja (układy scalone) umożliwiła produkcję małych i lekkich urządzeń przenośnych, takich jak np. minikalkulatory.

    Data dodania: 26 12 2014 · szczegóły wpisu »
  • Serwis falowników LG »

    Zawieszanie kabla odbywa się w sposób następujący. W odległości 10 metrów od pierwszego słupa ustawia się na kozłach bęben z kablem. Do niego przeprowadza się od wierzchołka tego słupa pomocniczą linkę nośną, po której będą się posuwać do góry wieszaki w postaci opasek zawieszonych na haczykach. Opaski te robotnicy będą bieżąco nakładali na kabel i umocowywali do niego w miarę jego odwijania z bębna i ciągnięcia go linką przeciągową. Koniec kabla połączony jest za pomocą pończochy kablowej z linką przeciągową, którą ciągnie winda ustawiona przy drugim końcu odcinka linii. Po założeniu na opaski haczyków ślizgających się po lince nośnej kabel posuwa się wzdłuż tej linki wisząc na niej. W miarę zbliżania się poszczególnych wieszaków do punktów wsporczych linki nośnej na słupach, umieszczeni na tych słupach robotnicy odczepiają haczyki od linki przed wspornikiem i zakładają je na nią ponownie za wspornikiem. Podczas całej tej pracy należy uważać, aby nie uszkodzić kabla.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • Serwis LG »

    Urządzenia stacyjne zabezpieczane są przez odpowiednie zespoły ochronnikowe na wszystkich przewodach wprowadzanych do centrali, zarówno napowietrznych, jak kablowych. Zespoły te mogą być zmontowane na listwach mocowanych do stojaków przełączalni. Zawierają one zwykle odgromniki metalowe i próżniowe oraz bezpieczniki. W urządzeniach rozdzielczych na sieci, t j. w szafkach, skrzynkach i puszkach kable zakończa się głowicami kablowymi. Są to też szczelne pudła żeliwne, różniące się jednak od głowic stacyjnych kształtem i brakiem zabezpieczeń. Stosujemy głowice kablowe o pojemności 10, 20, 30, 40, 50, 60 i 100 par. Wszystkie one mają podobne kształty, różnią się między sobą tylko wymiarami. Żyły kabli rozdzielczych łączy się w szafkach z żyłami kabli magistralnych przy użyciu krosówki. Są to giętkie kabelki dwu-żyłowe miedziane o średnicy żył 0, 7 mm, w izolacji jedwabnej, gumowej lub igelitowej.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • Przemienniki porównaj modele »

    Ze względu na obciążalność tranzystory dzielimy na napięciowe, tj. przeznaczone do stosowania we wzmacniaczach napięciowych i na tranzystory mocy przeznaczone do wzmacniania mocy. Tak jedne, jak i drugie mogą być przy tym tranzystorami wielkiej, względnie małej częstotliwości- Osobną grupę stanowią tranzystory przeznaczone do pracy w układach impulsowych. W układach przerzutnikowych stosowane są często tzw. tranzystory jedno złączowe, tj. UJ-tranzystory (Unijunction transistors). Coraz powszechniejsze zastosowanie mają tranzystory polowe, zwane krótko FET lub ściślej JFET {Junction Field Effect Tran-sistor — złączowy tranzystor z efektem polowym) w odróżnieniu od stosowanych ostatnio coraz częściej tranzystorów MOSFET (znanych również jako IGFET, MOST lub IGT). Charakterystyczną cechą tych tranzystorów jest izolowana elektroda sterująca, tj. bramka (gate), dzięki czemu odznaczają się one bardzo dużą rezystancją wejściową, rzędu 1014 Q. Tranzystory te odznaczają się przy tym małą zależnością parametrów od temperatury. Tranzystory FET i MOSFET zastąpiły lampy elektronowe w układach o dużej rezystancji wejściowej i wyjściowej.

    Data dodania: 26 12 2014 · szczegóły wpisu »
  • Sterowniki silników dc »

    Układ elektryczny składa się z 2 obwodów, obwodu ładowania złożonego z prądnicy prądu stałego G i kondensatora C, oraz obwodu wyładowania złożonego z kondensatora C, elektrody roboczej 1 oraz elektrody przedmiotu obrabianego 2. W czasie, gdy elektrody 1 i 2 są od siebie oddalone następuje ładowanie kondensatora z prądnicy. Elektroda robocza 1 jest wprawiana w ruch drgający przez odpowiedni mechanizm, dzięki czemu występuje okresowe stykanie się i odsuwanie elektrody roboczej od przedmiotu obrabianego. W chwili, gdy elektroda robocza zetknie się z przedmiotem obrabianym 2 następuje wyładowanie kondensatora, prąd wyładowania zaś stapia cząstki metalu w miejscu zetknięcia. Proces odrywania metalu od anody i przenoszenia go do dielektryka był opisany poprzednio. Czas wyładowania kondensatora jest znacznie krótszy niż czas zetknięcia się elektrod, wobec czego w czasie od zaniku prądu wyładowania kondensatora do chwili usunięcia elektrod, przez miejsce styku płynie prąd z prądnicy, nagrzewając miejsce styku. W szereg z katodą włączony jest w obwód prądnicy opornik R, służący do ograniczenia prądu do wartości, przy której nie zachodzi obawa powstania trwałego łuku przy odsuwaniu od siebie elektrod. Po odsunięciu przez mechanizm wibracyjny elektrody roboczej od obrabianego przedmiotu następuje ponowne ładowanie kondensatora, który znów się rozładuje w chwili, gdy elektrody zetkną się ponownie. Mechanizm wykonujący wibracje przesuwa poza tym elektrodę roboczą w miarę jak postępuje pogłębianie otworu.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • naprawa falownika »

    Obróbka termo elektrolityczna (anodowo-mechaniczna). Przy obróbce termo elektrolitycznej wyzyskuje się również zjawisko erozji, jednak w odmienny sposób niż w obróbce iskrowej. Zjawisko przebiega w sposób następujący. Wyobraźmy sobie wirującą tarczę metalową z przyłożonym prętem prostokątnym, który ma być przecięty. Przy przepływie prądu stałego przez elektrodę roboczą (2) (tarczę wirującą), pręt obrabiany (1) oraz elektrolit (3), którego strumień jest skierowany między elektrodę a pręt, na powierzchni tworzy się błonka o dużym oporze elektrycznym. Ponieważ elektrody nie są idealnie gładkie, lecz posiadają zagłębienia i występy, to na skutek nierówności powierzchni elektrody roboczej i pręta opór błonki między występami jest mniejszy niż między wgłębieniami. Przy odpowiedniej gęstości prądu rzędu kilkudziesięciu A/cm2 w miejscach o mniejszym oporze wydziela się ciepło wystarczające do stopienia cząstek metalu na wystających częściach anody-pręta. Stopione cząsteczki metalu odrywają się od pręta w postaci snopa iskier. Na miejsce błonki zabieranej wraz ze stopionymi cząsteczkami przez obracającą się elektrodę-tarczę, tworzy się nowa błonka, podczas gdy w innych miejscach w tym czasie występuje stapianie metalu. Przy obróbce zgrubnej stosuje się napięcie 16 do 24 V, przy dokładnej 10 do 12 V, zaś gęstość prądu nie przekracza kilku A/cm2. Jako elektrolitu używa się wodnego roztworu szkła wodnego.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki FC300 »

    Od puszki wyprowadza się po ścianie kabelki instalacyjne. Stosuje się tu kabelki 1-parowe lub 2-parowe obołowione, w miejscach zaś suchych — również kabelki w powłoce igelitowej. Kierunek przebiegu kabli instalacyjnych powinien być poziomy lub pionowy, nigdy zaś ukośny, gdyż sprawiałoby to nieestetyczne wrażenie. Kabelek mocuje się co 30 cm klamerkami i gwoździami stalowymi. Przy skrzyżowaniu kabelka z rynną lub inną rurą prowadzi się go pod nimi. Do mieszkania abonenta wprowadza się kabelek przez otwór wykonany w górnym narożniku okna, a następnie prowadzi się go możliwie ną jednym poziomie w różnych pokojach do miejsca przewidzianego na aparat telefoniczny. Należy unikać prowadzenia kabelka po listwie podłogowej, gdyż może on tam być łatwo uszkodzony. Aparat telefoniczny powinien być umieszczony w miejscu suchym i widnym, lecz nie gorącym. Aparat ścienny montuje się na wysokości 125 cm od pulpitu do podłogi, gniazdko (rozetę) aparatu biurkowego przykręca się na wysokości 1 metra do kołków drewnianych wbitych w otwory wykute w ścianie. Przy instalowaniu aparatu systemu MB skrzynkę z ogniwami dla aparatu biurkowego mocuje się na ścianie pod gniazdkiem, tuż nad podłogą, prowadząc przewód od gniazdka do skrzynki pionowo jako przedłużenie głównego doprowadzenia. Skrzynkę ogniwową dla aparatu ściennego umieszcza się blisko aparatu w takim miejscu, żeby nie przeszkadzała, ale nie pod aparatem ani nad nim, jak również nie na piecu. Aparaty przyłączone do sieci napowietrznej otrzymują ochronnik abonentowy zawierający zabezpieczenie aparatu przed przetężeniem i przepięciem.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • sklep z falownikami »

    Obróbka iskrowa metali. Obróbka iskrowa polega na odrywaniu się małych cząsteczek metalu w miejscu, w którym zachodzą wyładowania iskrowe. Jeżeli-byśmy zetknęli ze sobą dwie elektrody będące pod odpowiednim napięciem a potem je rozsunęli, to zauważymy że między elektrodami powstaje łuk elektryczny, pod wpływem którego roztopione cząsteczki metalu będą odrywane od anody i osadzane na katodzie. Zjawisko to nazywamy erozją elektryczną. Erozja anody przy obróbce iskrowej tłumaczy się tym, że przy przeskakiwaniu iskry w szczelinie powietrznej między anodą i katodą lawina elektronów bombardując anodę, nagrzewa bombardowane części jej powierzchni do temperatury około 10 000°C, na skutek czego metal na powierzchni anody roztapia się i nawet zamienia w parę. Proces ten przebiega tak szybko, że powstaje zjawisko jakby niewielkiego wybuchu, gdyż pary metalu rozprężając się momentalnie, wyrzucają z powierzchni anody roztopione cząstki metalu. Oderwane od powierzchni anody cząsteczki osiadają na katodzie i tam zastygają. W ten sposób tworzy się na anodzie krater stożkowy, na katodzie zaś odpowiedni stożek.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falownik »

    Wyroby krzemionkowe (dynasowe) są to wyroby ogniotrwałe zawierające 92... 97% Si02, otrzymywane przez wypalanie surowców krzemionkowych o dużej zawartości Si02 (kwarcytów i piaskowców). Charakteryzują się one kwaśnym oddziaływaniem chemicznym. Stosuje się je na sklepienia stalowniczych pieców łukowych oraz na wyprawy stalowniczych pieców łukowych do procesów kwaśnych. Wyroby mulitowe są to wyroby ogniotrwałe zawierające 28% Si02, otrzymywane przez wypalanie minerałów o dużej zawartości A1203 (sylimanit, cyjanit, andaluzyt). Większą ogniotrwałość mają wyroby z mulitu topionego, otrzymywane przez stopienie boksytu i kaolinu; są one stosunkowo drogie.. Wyroby mulitowe stosuje się na wyprawy pieców indukcyjnych rdzeniowych (głównie do topienia niklu, miedzi, mosiądzu, aluminium). Wyroby mulitowe oraz wyroby z mulitu topionego stosuje się na elementy konstrukcyjne pieców oporowych wysokotemperaturowych.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • Cennik falowników »

    Wyroby węglowe są to wyroby ogniotrwałe otrzymywane przez wypalanie antracytu lub koksu z dodatkiem smoły i paku jako spoiwa. Wyroby te stosuje się na wyprawy pieców oporowo-łukowych i termoelektrolizerów oraz na elementy konstrukcyjne pieców oporowych wysokotemperaturowych. Wyroby węglowe mogą pracować w atmosferze redukującej, w atmosferze utleniającej ulegają spaleniu (utlenieniu). Wyroby grafitowe są to wyroby ogniotrwałe otrzymywane przez wypalanie mieszaniny grafitu naturalnego lub elektrografitu (wytwarzanego w piecach elektrycznych) z gliną ogniotrwałą. Również można dodawać grafit do mas szamotowych otrzymując w ten sposób wyroby grafitowo-szamotowe bądź wyroby szamotowo-grafitowe w zależności od zawartości grafitu. Wyroby grafitowe stosuje się na tygle oraz elementy konstrukcyjne pieców oporowych wysokotemperaturowych. Podobnie jak wyroby węglowe, wyroby grafitowe mogą pracować w atmosferze redukującej. W atmosferze utleniającej ulegają spaleniu (utlenieniu).

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • TWP - silniki elektryczne i motoreduktory »

    Spółka TWP oferuje bogaty wybór części do maszyn. W sprzedaży posiadamy szeroki wachlarz sprężyn gazowych, mających zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, a także koła zębate, oscylatory, motoreduktory, silniki elektryczne, przekładnie łańcuchowe i inne. Oferujemy także usługi z zakresu profesjonalnego consultingu technicznego, który ma na celu obniżenie kosztów materiałowych związanych z remontami jak i budową nowych maszyn czy podniesienie efektywności produkcyjnej.

    Data dodania: 05 04 2017 · szczegóły wpisu »
  • Regulacja obrotów silnika »

    W silniku repulsyjnym jedno uzwojeniowym przesunięcie szczotek celem regulacji prędkości obrotowej jest bardzo niewielkie. Stad przy niewielkim nawet przesunięciu szczotek otrzymuje się dużą zmianę prędkości obrotowej i nie można osiągnąć czułej regulacji. Silnik repulsyjny Deri pozwala na całkowite przesunięcie szczotek bliskie 180°, daje więc możność czułej regulacji. Silnik Deri ma na komutatorze dwa komplety szczotek AXA2 oraz B1B2. Szczotki A1 i A2 są stałe (nieruchomo umieszczone na komutatorze na osi biegunów magnetycznych 0-0), szczotki zaś B1 i B2, połączone kabelkami ze szczotkami A1 i A2 można przesuwać na powierzchni komutatora aż do zetknięcia ze szczotkami nieruchomymi. Prąd w wirniku płynie tylko w zezwojach uzwojenia przyłączonych do wycinków komutatorowych zawartych między szczotkami A1 i B2 oraz A2 i J51. Jeżeli przesuniemy szczotkę B1 do A2 i szczotkę B2 do A1 to wszystkie one znajdą się w pozycji 0-0 na osi uzwojenia wzbudzającego; nie otrzymuje się wtedy momentu obrotowego, tj. silnik jest nieruchomy. Jest to położenie szczotek dla rozruchu silnika. Przesuwając od szczotki B1 i B2 do szczotek nieruchomych w kierunku strzałek, otrzymuje się coraz większy prąd w wirniku; silnik przyspiesza bieg, daje coraz większy moment obrotowy i zwiększa się prędkość obrotowa.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • Akcesoria CNC EBMiA »

    Nasza firma działa na rynku od 12 lat. W tym okresie wyspecjalizowaliśmy się w sprzedaży elementów maszyn i różnorakich urządzeń z zakresu automatyki. Proponujemy naszym klientom między innymi dobrze przygotowaną ofertę, gdy chodzi o akcesoria do urządzeń sterowanych numerycznie. Dobra jakość produktów od sprawdzonych dostawców i do tego atrakcyjna cena to kwestia, która powinna zachęcić do tego, by sięgnąć po naszą ofertę.

    Data dodania: 23 10 2017 · szczegóły wpisu »
  • producent silników elektrycznych »

    Firma PROOJD znajduje się w miejscowości Uchowo i zajmuje się wytwarzaniem silników elektrycznych. Oferowane do sprzedaży towary można nabyć w sklepie www pod adresem silnikielektryczne. sklep. pl. Aby zakupy przebiegały sprawnie wszystkie artykuły zostały poukładane w kategorie tak aby łatwo odszukać ten konkretny i są to np: silnik 230v, piło - łupiarki oraz mnóstwo innych. Firma PROOJD zajmuje się również usługami z zakresu przewijania silników elektrycznych, a także sprzedażą używanych. Wszystkie zakupione urządzenia w naszym sklepie posiadają gwarancję. Kupując w naszym sklepie mają Państwo gwarancję kupna towarów o najwyższej jakości w niskiej cenie. Życzliwie zapraszamy do zapoznania się z obszerną ofertą.

    Data dodania: 04 09 2017 · szczegóły wpisu »
  • dualsystem.com.pl »

    Firma Dual System jest to przedsiębiorstwo oferujące swoim klientom różnorodne części do maszyn. Głównym produktem w ofercie firmy są przekładnie ślimakowe. To te elementy maszyny stanowią najczęściej napęd do przenoszenia jej mocy z wału czynnego na bierną, ponieważ ich podstawowym zadaniem jest zmienienie momentu obrotowego. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia witryny internetowej firmy, na której znajdziesz więcej informacji na temat oferty oraz możliwości zakupu takich części, jak: przekładnie, motoreduktory czy silniki elektryczne.

    Data dodania: 11 07 2019 · szczegóły wpisu »
  • PZT ELMETOR »

    Hurtownia silników elektrycznych Elmetor oferuje wysoką jakość produktów pochodzących od renomowanych producentów. Starannie selekcjonujemy asortyment, aby móc oferować wyłącznie to, co najlepsze. Sprzedajemy także falowniki, elektrowibratory i wiele innych. Ponieważ dysponujemy szeroką wiedzą techniczna, jesteśmy w stanie profesjonalnie doradzić, jeżeli nie możesz się zdecydować lub nie wiesz, jakie części wybrać. Zapraszamy do nawiązania z nami współpracy i zachęcamy do kontaktu w razie pytań.

    Data dodania: 27 08 2021 · szczegóły wpisu »
  • Silniki elektryczne - Silpol »

    Firma Silpol z Warszawy specjalizuje się w silnikach elektrycznych. Od ponad 70-ciu lat dostarcza swoim klientom innowacyjne rozwiązania, w tym metody przezwajania silników elektrycznych. Skorzystaj z oferty serwisu falowników. To także najwyższa jakość i trwałość falowników. Falowniki, Warszawa, są zbudowane z najlepszych komponentów. Firma zajmuje się naprawą falowników. Naprawa falowników, Warszawa, jest precyzyjna. Silpol oferuje również regenerację silników elektrycznych. Skorzystaj z możliwości naprawy silników elektrycznych.

    Data dodania: 26 09 2021 · szczegóły wpisu »