Strony związane z hasłem 'przekładnie':

1 · 2 · następna strona »
  • Hilander - pompy hydrauliczne, pompy zębate, pompy tłoczkowe »

    Działalność PHU Hilander obejmuje produkcję i naprawę hydrauliki siłowej. Oferta firmy to pompy hydrauliczne, pompy łopatkowe, pompy zębate, pompy tłoczkowe, wałki wielokilnowe i koła zębate oraz odbudowa zniszczonych pomp. Świadczymy naprawy podzespołów hydrauliki siłowej: maszyn budowlanych, maszyn drogowych, górniczych, rolniczych, przemysłowych, oraz różnego sprzętu o napędzie hydraulicznym.

    Data dodania: 17 06 2011 · szczegóły wpisu »
  • Maglownica Łódź »

    Dzień dobry, trafiłeś na opis strony internetowej firmy Przekładnia s.c. Szydlik-Jóźwiak, Skompska. Zakład mechaniki samochodowej naprawia i regeneruje przekładnie kierownicze. Recykling odpadów również jest ważny dla przedsiębiorstwa Przekladnia.com więc prowadzi skup używanych części jak: maglownica, pompy układu kierowniczego, przekładnie kierownicze, uszczelki.

    Najczęstsze usterki do poprawy to: luzy, stuki, przeskoki na listwie, zaniki i braki wspomagania, wycieki oraz nie trzymanie toru jazdy. Przykładna organizacja pracy oraz rzetelność brygady sprawiają, że klienci polecają firmę znajomym. Warsztat wypełnia najwyższe oczekiwania klienta a także starannie dopasowuje się do Państwa wymagań.

    Biznes Przekładnia zlokalizowany jest w Pabianicach, blisko miasta Łódź, na ul. Partyzanckiej 57, w województwie łódzkim. Maglownice są bardzo szczegółowo testowane przed regeneracją oraz po regeneracji, żeby unikać niepotrzebnych błędów związanych z ich naprawą.

    Naprawa przekładni kierowniczych to oczko w głowie warsztatu aut.
    Przekładnia kierownicza to część układu kierowniczego, która zapewnia odpowiednie przełożenia kinematyczne i dynamiczne a także poprawne charakterystyki sprawności mechanizmu kierowniczego. Warsztat naprawy maglownic eliminuje usterki a także wychodzi naprzeciw wymogom Klienta.

    Główne założenia to regeneracja przekładni kierowniczych, regeneracja maglownic oraz naprawa maglownic. Cennik wraz z całą ofertą na stronie internetowej firmy.

    Data dodania: 20 12 2012 · szczegóły wpisu »
  • Wały napędowe »

    Firma R-service z Bielska-Białej autoryzowany przedstawiciel GKN Land System trudni się regeneracją i naprawą modułów samochodowych jak przekładnie kierownicze, wały napędowe. Do pozostałych usług, jakie oferujemy to regeneracja rozruszników, retarderów, pomp wody, sprzęgieł wiskotycznych. Na naszej stronie www. r-service. pl są wiadomości o powstaniu naszej działalności, dane kontaktowe, porady przykładowo kiedy zregenerować wały napędowe czy przekładnie kierowniczą. Zapraszamy na stronę bądź do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy.

    Data dodania: 23 05 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falownik L100 »

    Po ukończeniu pewnych robót w sieci miejscowej, jak budowa kanalizacji, linii kablowej lub linii napowietrznej, następuje ich odbiór. Polega on na oględzinach wykonanego obiektu, porównaniu jego danych z dokumentacją projektową i sprawozdawczą oraz na dokonaniu odpowiednich pomiarów sprawdzających. Pomiary dokonywane na łączach telefonicznych powinny dać wyniki odpowiadające co najmniej minimalnym wymaganiom stawianym im przez eksploatację. W tabl. 24 zestawiono właściwości elektryczne normalnych torów kabli miejscowych, podane dla pętli o długości 1 kilometra. Jeżeli wykonana budowa nie wykazuje poważniejszych braków, to po usunięciu stwierdzonych drobniejszych usterek zostaje ona przekazana do ruchu. Wszystkie czynne urządzenia telefoniczne sieci miejscowej powinny być utrzymywane w należytym stanie, zapewniającym abonentom możność ich użytkowania bez przerw lub innych przeszkód.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • Primparts.pl »

    Specjalizujemy się w dostarczaniu do klientów przemysłowych napędów jezdnych oraz przekładni mechanicznych. W naszym asortymencie znajdują się skrzynie biegów, mosty napędowe, mosty skrętne, zmienniki momentu oraz przekładnie takich wiodących marek jak CARRARO, DANA, ZF PARTS, DANA SPICER oraz innych. Komponenty oraz części te są od lat uznane oraz powszechnie stosowane w maszynach budowlanych, górniczych, leśnych, ładowarkach widłowych i teleskopowych na całym świecie. Każda licząca się na świecie firma produkująca tego typu maszyny projektuje je w oparciu o mechanizmy sprawdzone i wykonane z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły. Części których dystrybutorem jest PrimParts wykazują najlepsze walory jakościowe, techniczne oraz praktyczne dzięki czemu grono zadowolonych klientów naszej firmy tak szybko sie powiększa. Wszystkie sprzedawane u nas produkty objęte są gwarancją producencką dzięki czemu w okresie jej trwania wszelkie naprawy i serwis wykonywane są możliwie szybko i efektywnie bez ponoszenia kosztów przez klienta.

    Data dodania: 27 11 2013 · szczegóły wpisu »
  • Motoreduktor »

    Lampy rtęciowe pracują przy napięciu 220 V, przy czym zapłon ich następuje dzięki elektrodzie zapłonowej ev Ponieważ w rurce kwarcowej jest argon, to po przyłożeniu napięcia do lampy między elektrodą zapłonową e± oraz elektrodą główną Ex następuje jonizacja argonu i przeskok między nimi iskry. Od iskier ogrzewa się stopniowo rtęć do temperatury roboczej, zmieniając się na jarzącą się parę. Proces rozruchu trwa kilka minut, przy czym po około 3 minutach lampa daje już połowę strumienia świetlnego. Po wyłączeniu lampy nie można jej od razu z powrotem włączyć, gdyż wysokie ciśnienie pary uniemożliwia przeskok iskry między elektrodami ex i Ev Dlatego też przed powtórnym zaświeceniem trzeba odczekać kilka minut aż lampa ostygnie i pary rtęci się skroplą. Lampy te odznaczają się wysoką sprawnością, dając do 42 lm/W dużą trwałością palenia (4000—6000 godzin), stroboskopowością i wielką luminancją. Normalne lampy rtęciowe mają światło niebieskie o zupełnym braku czerwieni. Dla skorygowania barwy światła wewnętrzną stronę bańki szklanej pokrywa się luminoforem, który przetwarza część promieniowania ultrafioletowego na światło czerwone.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • falowniki MX2 »

    Pierwszą z tych przyczyn jest postęp światowy w rozwoju elektrotermii w ostatnich dziesięciu latach, wyrażający się w takich osiągnięciach, jak np. zastosowanie superkanthalowych elementów grzejnych w piecach oporowych wysokotemperaturowych, mieszanie indukcyjne wsadu w stalowniczych piecach łukowych, renesans elektrohydraulicznych regulatorów łuku w zmodyfikowanej postaci, zastosowanie pieców indukcyjnych tyglowych częstotliwości sieciowej, rozwój zgrzewarek pojemnościowych odcinkowych, rozszerzenie zastosowań promienników rurkowych, pojawienie się pieców elektronowych, palników plazmowych itp. Drugą przyczyną były zmiany w krajowej produkcji urządzeń elektrotermicznych i stanu elektrotermii w Polsce. W 1953 r. produkcja krajowa urządzeń elektrotermicznych ograniczała się w zasadzie do oporowych pieców komorowych; ponadto uruchomiono produkcję promienników lampowych i niektórych typów generatorów do nagrzewania indukcyjnego i pojemnościowego. Obecnie przemysł krajowy produkuje wiele odmian pieców oporowych, piece elektrodowe, piece łukowe, piece indukcyjne rdzeniowe, zgrzewarki pojemnościowe, w pełnym toku jest produkcja promienników lampowych, a ponadto rozpoczęto produkcję promienników rurkowych.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • przekładnie ślimakowe »

    Przewody izolowane mogą być jedno lub wielożyłowe, przy czym dzielą się na przeznaczone do zainstalowania na stałe oraz do odbiorników przenośnych. Zależnie od rodzaju żyły oraz izolacji, przewody mają różne oznaczenia podane w odpowiednich przepisach oraz katalogach. Dla odbiorników przenośnych używa się tzw. przewód oponowy przemysłowy OP. Przewód ten składa się z 2, 3 lub 4 żył miedzianych, skręconych z ocynowanych drucików. Każda żyła (1) jest oprzędzona bawełną (2), powleczona gumą wulkanizowaną (3), oraz owinięta taśmą nagumowaną (4). Wszystkie żyły izolowane skręcone są razem i otoczone wspólną oponą gumową (5). Przewody te używane są najwyżej do napięcia 750 V. Obecnie w celu potanienia produkcji i zaoszczędzenia kauczuku i cyny, służącej do pobielania żył, jako osłonę izolacyjną przewodów niskiego napięcia stosuje się często izolację z mas plastycznych w postaci polichlorku winylu oraz tiokolu. Stosowanie mas plastycznych do przewodów ogranicza się do miejsc, gdzie nie ma temperatur ponad 40°C oraz niższych od — 5°C, jak również gdzie nie ma wilgoci.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • Motoreduktor dobór »

    Istnieje wiele najróżnorodniejszych typów pieców oporowych, zależnie od swego przeznaczenia. Jednym z takich pieców, mających zastosowanie w warsztatach mechanicznych jest tzw. piec muflowy, w którym ciepło doprowadzone jest do komory grzejnej od zewnętrznej strony ściany ogniotrwałej otaczającej komorę i stanowiącej tzw. muflę. Na mufli nawinięty jest drut lub taśma oporowa, przy czym dla niższych temperatur muflę wykonuje się z szamotu, dla wyższych temperatur — z karborundu. Aby zapobiec zwieraniu się poszczególnych zwojów grzejnika, drut umocowuje się w odpowiednich rowkach mufli, lub też umieszcza się w warstwie zaprawy szamotowej nałożonej na powierzchni mufli. Na zewnątrz elementów grzejnych znajduje się w górnej warstwie proszek szamotowy, w dolnej zaś cegły szamotowe. Obudowa pieca wykonana jest z blachy stalowej. U wejścia do mufli znajduje się pierścień szamotowy oraz drzwiczki służące do ładowania wsadu. Ściany mufli oddzielają elementy grzejne od komory, zabezpieczając je w ten sposób przed uszkodzeniami mechanicznymi i wpływami chemicznymi wsadu. Ze względu na to, że w ściance mufli następuje spadek temperatur o 423—473°K, to dla temperatur roboczych 1073—1175°K stosuje się druty nichromowe o dopuszczalnej temperaturze roboczej 1423°K, a do temperatur roboczych 1273— 1373°K — druty kanthalowe. Piece muflowe używane są jako piece laboratoryjne lub też warsztatowe niezbyt dużej mocy.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • Vacon NXP falownik »

    Do zawieszania stosuje się kable TKM z powłoką ołowianą' wzmocnioną przez dodanie do ołowiu 1% cyny, kadmu lub antymonu, co zwiększa odporność tej powłoki na wpływy atmosferyczne i działania mechaniczne. Zawiesza się kable o pojemności od 10 do 150 par. Kable do 30 par wiesza się na drucie stalowym o średnicy 5 mm, wytrzymującym naciąg 1500 kG. Kable grubsze zawiesza się na linkach stalowych, a mianowicie: kable od 40 do 60 par — na lince o wytrzymałości 3000 kG (linka z 7 drutów o średnicy 2, 3 mm), kable od 80 do 150 par — na lince o wytrzymałości 5000 kG (linka z 7 drutów o średnicy 3 mm). Do mocowania kabli stosuje się kilku rozmiarów opaski z blachy aluminiowej, które podwiesza się do linki na odpowiednich haczykach z drutu stalowego. Opaski te umieszcza się na kablu w odstępach 30-50 cm mocując je miedzianym drutem wiązałkowym 1, 5 mm przez dwukrotne owinięcie dokoła kabla.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • falowniki SMD »

    Porowatość można również uzyskać za pomocą sproszkowanych domieszek palnych, jak np. opiłki drzewne, korek, węgiel drzewny, torf itp. dodawanych do mieszaniny szamotu z gliną. Przy wypalaniu uformowanej masy domieszki te spalają się pozostawiając po sobie pory. Wyroby szamotowe porowate wytwarza się zwykle jako kształtki proste (prostopadłościenne) czyli prostki. Diatomit zwany także ziemią okrzemkową. (nazwa handlowa: termolit), jest materiałem termoizolacyjnym utworzonym ze skamieniałych szczątków drobnych wodorostów (diatomów) o mikroskopijnie porowatej budowie, których głównym Składnikiem jest Si02. Zwiększenie porowatości diatomitu uzyskuje się za pomocą domieszek palnych podobnie jak w wyrobach szamotowych porowatych. Najlepsze wyniki daje domieszka korka bądź węgla drzewnego, jednak w celu zmniejszenia kosztu materiału i ułatwienia produkcji używa się zwykle opiłek drzewnych. Wyroby w postaci kształtek prostych (prostek) bądź w postaci sproszkowanej jako zasypka do budowy warstwy termoizolacyjnej ścian komory grzejnej pieców elektrycznych.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • Taśmy modułowe »

    Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą firmy Primacon, która obsługuje klientów w branży transportu technologicznego. Właśnie tutaj zamówić można profesjonalne elementy systemów transportowych, w tym przekładnie, bębny, elektrorolki, rolki przenośnikowe, taśmy różnego rodzaju. Firma Primacon przygotowuje również gotowe systemy transportowe na zlecenie klientów. Uzyskasz tutaj pełne wsparcie i zawsze atrakcyjne ceny. Zapraszamy!

    Data dodania: 22 07 2013 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Micromaster »

    Konserwacja sieci kablowej polega na bieżącym dokonywaniu pomiarów elektrycznych łączy i sprawdzaniu dobroci komunikacji telefonicznej oraz na usuwaniu stwierdzonych uszkodzeń. Sprawdzanie jakości łączy abonentowych może się odbywać tylko za zgodą abonentów. Badanie uszkodzonych obwodów telefonicznych i określenie rodzaju i miejsca uszkodzenia za pomocą urządzeń kontrolnych należy do obowiązków obsługi technicznej centrali. W mniejszych centralach, gdzie brak jest urządzeń kontrolnych, badanie uszkodzonego obwodu abonentowego ogranicza się do sprawdzenia łącza w obrębie centrali i do próbnego wywołania abonenta. Stwierdzone uszkodzenia wpisuje się do Wykazu uszkodzeń łącza abonentowego, jaki się prowadzi dla każdego łącza we wszystkich centralach automatycznych oraz w większych centralach ręcznych o pojemności ponad 100 numerów. W razie zgłoszenia przez abonenta uszkodzenia telefonu sprawdza się przede wszystkim, czy nie zachodzi tu uszkodzenie obwodu w obrębie centrali; jeżeli nie — dokonuje się próby wywołania abonenta. Gdy ta próba nie da wyniku, przeprowadza się pomiar uszkodzonego łącza ustalając w ten sposób rodzaj i miejsce uszkodzenia. Następnie monter udaje się na miejsce uszkodzenia i po jego usunięciu zgłasza się telefonicznie do centrali, która sprawdza działanie łącza. W mniejszych centralach badanie i usuwanie uszkodzeń należy do miejscowego montera. Małe centrale, bez montera zgłaszają uszkodzenie nadzorowi teletechnicznemu, który przeprowadza jego usunięcie.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • Przełożenie przekładni »

    Źródłem światła nazywamy ciało emitujące energię promienistą o długości fal widzialnych dla oka. Źródło światła wysyła w przestrzeń energię promienistą w postaci strumienia świetlnego, który oznaczamy symbolem 0. W środowisku jednorodnym strumień świetlny rozchodzi się w postaci promieni po liniach prostych. Gdy strumień jest jednakowy we wszystkich kierunkach, wtedy oznaczając przez co strumień objęty kątem bryłowym co, otrzymamy tzw. światłość jako stosunek strumienia do kąta bryłowego. Jednostką światłości jest kandela (cd), tak dobrana, że 1 cm2 ciała doskonale czarnego rozgrzanego do temperatury krzepnięcia platyny (2045°K) świeci w kierunku prostopadłym do swej powierzchni ze światłością 60 cd. Tak więc 1 cd jest prostopadłą światłością 1/60 cm2 powierzchni wzorca ciała doskonale czarnego o powyższej temperaturze pod ciśnieniem 1 atmosfery fizycznej. Jeżeli zatem obierzemy światłość 1 kandeli oraz kąt bryłowy co = 1 steradian, to strumień świetlny 0=1. Możemy zatem określić jednostkę strumienia jako strumień pochodzący od jednostki światłości (1 kandeli) i objęty jednostkowym kątem bryłowym równy 1 steradianowi. Taka jednostka strumienia nazywa się lumenem. Oświetlenie jakiejś powierzchni zależy od wartości strumienia świetlnego oraz pola powierzchni, na którą pada strumień świetlny. Stosunek zatem strumienia świetlnego do powierzchni, na którą pada strumień, nazywa się natężeniem oświetlenia.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • reduktory »

    Nagrzewanie oporowe pośrednie. Elementy grzejne przy nagrzewaniu pośrednim oddają na zewnątrz ciepło przez promieniowanie, przewodnictwo i konwekcje. Nagrzewanie oporowe pośrednie stosowane jest do najrozmaitszych celów, jak np. ogrzewanie wnętrz, ogrzewanie wody, żywności, w gospodarstwie domowym (żelazka, kociołki, poduszki itp. ) oraz do celów przemysłowych, jak piece elektryczne. Ze względu na konieczność wykorzystania możliwie maksymalnej ilości ciepła wytworzonego w grzejniku, sam grzejnik oraz materiał nagrzewany umieszcza się w odpowiednio wykonanych komorach. Spośród kilku rodzajów zgrzewarek należy rozróżnić jako typowe: zgrzewarki czołowe, punktowe i liniowe. Zgrzewarki czołowe, służą do łączenia rur, prętów, kształtowników itp. W zgrzewarkach tych przedmioty po zetknięciu ze sobą przewodzą prąd, przy czym w miejscu styku na skutek oporu wydziela się ciepło powodujące zmiękczenie powierzchni stykowych. Po odpowiednim zmiękczeniu następuje ściśnięcie nagrzewanych przedmiotów i połączenie ich na stałe. Zgrzewarki punktowe służą do łączenia blach za pomocą pewnej liczby punktów, podobnie jak przy nitowaniu. Zgrzewarki liniowe służą do łączenia blach wzdłuż określonej linii. Prąd doprowadza się za pomocą obracających się rolek miedzianych i szczotek.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • Przekładnie lenze »

    Od materiałów termoizolacyjnych wymaga się na ogół niewielkiej wytrzymałości mechanicznej. Niektóre z tych materiałów, np. mające postać waty, nie wykazują praktycznie żadnej wytrzymałości mechanicznej. Jak wiadomo, powietrze ma bardzo małą przewodność cieplną, toteż do skutecznych sposobów uzyskania materiałów o małej przewodności cieplnej należy nadawanie materiałom znacznej porowatości ze względu na izolacyjne własności pęcherzyków powietrza. Im większa jest porowatość materiału, tym mniejsza jest jego przewodność cieplna. Zarazem jednak ze wzrostem porowatości maleje gęstość pozorna, tj. stosunek masy materiału do objętości materiału wraz z porami, z czego wnosimy, że im mniejsza jest gęstość pozorna materiału porowatego, tym lepszy stanowi on materiał termoizolacyjny (lecz j mniej wytrzymały mechanicznie).

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • TWP - silniki elektryczne i motoreduktory »

    Spółka TWP oferuje bogaty wybór części do maszyn. W sprzedaży posiadamy szeroki wachlarz sprężyn gazowych, mających zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, a także koła zębate, oscylatory, motoreduktory, silniki elektryczne, przekładnie łańcuchowe i inne. Oferujemy także usługi z zakresu profesjonalnego consultingu technicznego, który ma na celu obniżenie kosztów materiałowych związanych z remontami jak i budową nowych maszyn czy podniesienie efektywności produkcyjnej.

    Data dodania: 05 04 2017 · szczegóły wpisu »
  • soft start »

    Systemy kanalizacji. Kanalizacja telefoniczna składa się z rur jednootworowych lub wielootworowych o długości 1 metra oraz ze studzien umieszczanych w pewnych odstępach od siebie. Zarówno rury, jak i studnie wykonuje się z betonu, przy czym rury są prefabrykowane, natomiast studnie wykonuje się na miejscu budowy. Kanalizacja systemu szwedzkiego stosuje 6 typów rur o 1, 2, 3, 7, 19 lub 37 otworach. Rury 1-otworowe mają średnicę otworu 100 mm, rury wielootworowe — 90 mm. Każdy odcinek kanalizacji bez względu na liczbę otworów jest zbudowany z jednego bloku. Przy układaniu kanalizacji z takich rur koniec jednej rury zostaje wsunięty w odpowiednie wydrążenie na końcu drugiej rury, przez co uzyskuje się wycentrowanie otworów kanalizacyjnych. Kanalizacja systemu niemieckiego stosuje tylko 4 typy rur z 1, 2, 3 lub 4 otworami o średnicy 100 mm. Chcąc zbudować kanalizację o większej liczbie otworów kładzie się kilka bloków równolegle. Do łączenia ze sobą rur przewidziano w każdej z nich dwa małe otwory, w które wsuwa się odpowiednie pręty stalowe i w ten sposób centruje otwory kanalizacyjne.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • motoreduktory Motovario »

    Lampy łukowe. Zasada działania lampy łukowej polega na paleniu się łuku między dwoma elektrodami węglowymi. Aby łuk powstał, elektrody doprowadza się do zetknięcia, a potem rozsuwa się je na pewną odległość. Przy rozsunięciu elektrod powstaje łuk, przy czym. rozżarzone cząsteczki węgla oraz jarzące się zjonizowane powietrze w łuku wywołują efekt świetlny. Jako elektrod używa się prętów węglowych ze względu na dużą sprawność świetlną oraz wytrzymałość na wysoką temperaturę. Do zasilania elektrod służy prąd stały lub przemienny. Przy prądzie stałym elektroda dodatnia jest grubsza i przy paleniu się łuku powstaje w niej krater, elektroda zaś ujemna jest cieńsza i powstaje na niej stożek. Temperatura palącego się łuku w najgorętszym miejscu wynosi około 3600°C. Luminancją łuku wynosi około 3600 stilbów. Przy prądzie przemiennym obie elektrody są jednakowe. Lampy łukowe mają dużą sprawność, jednak ze względu na konieczność częstej wymiany elektrod węglowych oraz drogiej konserwacji posiadają obecnie zastosowanie tylko do celów specjalnych, jak np. reflektory, do wyświetlania fotokopii itd.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • falowniki ig5a »

    Współpraca kilku selsynów w celu podwyższenia dokładności przenoszenia kąta kątową. Jeden z selsynów nadawczych służy do regulacji zgrubnej (SN1), drugi zaś do regulacji dokładnej (SN2). Selsyn nadawczy SNl reguluje przy jednym obrocie w całym zakresie zmiany wielkości z dokładnością odczytu nie większą od klasy jego dokładności. Jeżeli przekładnię napędzającą selsyn nadawczy SN2 dobrać tak, że pełny jego obrót odpowiada jednej działce obrotu selsyna SNl, to w ten sposób jest zapewniona wielka dokładność odczytu w zakresie jednej działki obrotu tego selsyna. Odczyt zdalny kąta dokonywany jest na selsynach odbiorczych połączonych elektrycznie z odpowiednimi selsynami nadawczymi. Na sel-synie odbiorczym SOI odczytuje się wartości kąta obrotu selsyna SNl, zaś na selsynie odbiorczym S02 wartości kąta obrotu selsyna SN2, podobnie jak na zegarku godziny i minuty. Selsyny różnicowe. Selsyny różnicowe służą do sumowania algebraicznego dwóch kątów obrotu dwóch wałków nie sprzężonych między sobą mechanicznie. Są to urządzenia mające trójfazowe uzwojenia uzwojeniami trójfazowymi (rotorami). Uzwojenia trójfazowe selsyna na statorze i rotorze połączone z dwóch selsynów nadawczych (rys. różnicowego są jednakowe i mają osie magnetyczne strumieni wytwarzanych przez uzwojenia przesunięte w przestrzeni o 120°; uzwojenia są łączone w gwiazdę.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
1 · 2 · następna strona »