Strony związane z hasłem 'falowniki':

1 · 2 · następna strona »
  • PAWLAK Automatyka Przemysłowa, napędy elektryczne, zgrzewarki, galwanizernie »

    Pawlak Automatyka Przemysłowa, stanowi zespół specjalistów w branży automatyki urządzeń przemysłowych. Swoje doświadczenie w dziedzinie elektroniki, elektryki, energoelektroniki, robotyki i programowania wykorzystują do budowy automatycznych systemów sterowania różnymi maszynami przemysłowymi. Zaprezentowana witryna posiada aktualną ofertę dotyczącą automatyki przemysłowej, napędów elektrycznych prądu stałego zawierających przekształtniki tyrystorowe i tranzystorowe, napędów elektrycznych prądu przemiennego w oparciu o serwonapędy oraz falowniki. Jakkolwiek automatycy trudnią się modernizacją systemów sterowania wszystkich typów maszyn i zakładów przemysłowych, to jednak w swojej ofercie mają również gotowe, niejednokrotnie sprawdzone układy sterowania. Zasób istniejących systemów obejmuje kompleksową automatyzację galwanizerni zawieszkowych oraz bębnowych oraz impulsowe stabilizowane prostowniki galwaniczne zarówno prądu przemiennego (rewersyjne, bipolarne), bipolarne (rewersyjne, prądu przemiennego oraz prądu stałego (czyli unipolarne), automatyzację zgrzewarek wielopunktowych, zgrzewarek liniowych oraz tyrystorowe regulatory prądu i czasu zgrzewania (regulatory prądu zgrzewania) do zasilania transformatorów zgrzewalniczych w maszynach zgrzewalniczych wszystkich typów ( zgrzewarki jednopunktowe, wielopunktowe, liniowe), układy sterowania prostowarkami do prostowania i cięcia drutu na odcinku, regulatory mikroprocesorowe do układów napędowych ciężkiego rozruchu bazujących na asynchronicznych silnikach pierścieniowych, systemy sterowania zaginarkami do blachy (giętarki do metalu). Nadto wszystkie osoby odwiedzające stronę WWW mogą zapoznać się z wybranymi realizacjami w dziedzinie automatyki przemysłowej. Na stronie internetowej znajdują się także referencje naszych powracających Klientów, w których zakładach były przeprowadzone prace z zakresu automatyki przemysłowej.

    Data dodania: 31 01 2013 · szczegóły wpisu »
  • Falownik L100 »

    Po ukończeniu pewnych robót w sieci miejscowej, jak budowa kanalizacji, linii kablowej lub linii napowietrznej, następuje ich odbiór. Polega on na oględzinach wykonanego obiektu, porównaniu jego danych z dokumentacją projektową i sprawozdawczą oraz na dokonaniu odpowiednich pomiarów sprawdzających. Pomiary dokonywane na łączach telefonicznych powinny dać wyniki odpowiadające co najmniej minimalnym wymaganiom stawianym im przez eksploatację. W tabl. 24 zestawiono właściwości elektryczne normalnych torów kabli miejscowych, podane dla pętli o długości 1 kilometra. Jeżeli wykonana budowa nie wykazuje poważniejszych braków, to po usunięciu stwierdzonych drobniejszych usterek zostaje ona przekazana do ruchu. Wszystkie czynne urządzenia telefoniczne sieci miejscowej powinny być utrzymywane w należytym stanie, zapewniającym abonentom możność ich użytkowania bez przerw lub innych przeszkód.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • Napędy elektryczne »

    Ze względu na to, że półprzewodnikowa dioda w odniesieniu do dołączonych napięć działa jak wentyl elektryczny, przy dołączaniu zmiennego napięcia będzie ona działała jak prostownik, dlatego też na rezystorze obciążenia ( odbiorniku) uzyskamy napięcie wyprostowane (rys. 1-3). W półokresie dodatnim uzyskuje się stosunkowo duży prąd o wartości, którą można zaniedbać. Jedyna różnica w pracy półprzewodnikowej diody i lampy elektronowej polega na tym, że w tej ostatniej prąd zaporowy w ogóle nie występuje. Tyle na razie o półprzewodnikowych diodach i o zjawiskach, które zachodzą wewnątrz półprzewodnika. Zapoznaliśmy się przy tej okazji z pewnymi terminami stosowanymi w technice półprzewodnikowej i wszystko to wykorzystamy teraz do badania sposobu pracy tranzystora. Wszystkie te elementy zaliczamy do wielkiej rodziny elementów półprzewodnikowych, a oddają one wielkie usługi w różnych dziedzinach. Dzisiejsze osiągnięcia ogólnoświatowej techniki, zwłaszcza techniki obliczeniowej, nie byłyby do pomyślenia bez elementów półprzewodnikowych, których miniaturyzacja (układy scalone) umożliwiła produkcję małych i lekkich urządzeń przenośnych, takich jak np. minikalkulatory.

    Data dodania: 26 12 2014 · szczegóły wpisu »
  • Serwis falowników LG »

    Zawieszanie kabla odbywa się w sposób następujący. W odległości 10 metrów od pierwszego słupa ustawia się na kozłach bęben z kablem. Do niego przeprowadza się od wierzchołka tego słupa pomocniczą linkę nośną, po której będą się posuwać do góry wieszaki w postaci opasek zawieszonych na haczykach. Opaski te robotnicy będą bieżąco nakładali na kabel i umocowywali do niego w miarę jego odwijania z bębna i ciągnięcia go linką przeciągową. Koniec kabla połączony jest za pomocą pończochy kablowej z linką przeciągową, którą ciągnie winda ustawiona przy drugim końcu odcinka linii. Po założeniu na opaski haczyków ślizgających się po lince nośnej kabel posuwa się wzdłuż tej linki wisząc na niej. W miarę zbliżania się poszczególnych wieszaków do punktów wsporczych linki nośnej na słupach, umieszczeni na tych słupach robotnicy odczepiają haczyki od linki przed wspornikiem i zakładają je na nią ponownie za wspornikiem. Podczas całej tej pracy należy uważać, aby nie uszkodzić kabla.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • Serwis LG »

    Urządzenia stacyjne zabezpieczane są przez odpowiednie zespoły ochronnikowe na wszystkich przewodach wprowadzanych do centrali, zarówno napowietrznych, jak kablowych. Zespoły te mogą być zmontowane na listwach mocowanych do stojaków przełączalni. Zawierają one zwykle odgromniki metalowe i próżniowe oraz bezpieczniki. W urządzeniach rozdzielczych na sieci, t j. w szafkach, skrzynkach i puszkach kable zakończa się głowicami kablowymi. Są to też szczelne pudła żeliwne, różniące się jednak od głowic stacyjnych kształtem i brakiem zabezpieczeń. Stosujemy głowice kablowe o pojemności 10, 20, 30, 40, 50, 60 i 100 par. Wszystkie one mają podobne kształty, różnią się między sobą tylko wymiarami. Żyły kabli rozdzielczych łączy się w szafkach z żyłami kabli magistralnych przy użyciu krosówki. Są to giętkie kabelki dwu-żyłowe miedziane o średnicy żył 0, 7 mm, w izolacji jedwabnej, gumowej lub igelitowej.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • Przemienniki porównaj modele »

    Ze względu na obciążalność tranzystory dzielimy na napięciowe, tj. przeznaczone do stosowania we wzmacniaczach napięciowych i na tranzystory mocy przeznaczone do wzmacniania mocy. Tak jedne, jak i drugie mogą być przy tym tranzystorami wielkiej, względnie małej częstotliwości- Osobną grupę stanowią tranzystory przeznaczone do pracy w układach impulsowych. W układach przerzutnikowych stosowane są często tzw. tranzystory jedno złączowe, tj. UJ-tranzystory (Unijunction transistors). Coraz powszechniejsze zastosowanie mają tranzystory polowe, zwane krótko FET lub ściślej JFET {Junction Field Effect Tran-sistor — złączowy tranzystor z efektem polowym) w odróżnieniu od stosowanych ostatnio coraz częściej tranzystorów MOSFET (znanych również jako IGFET, MOST lub IGT). Charakterystyczną cechą tych tranzystorów jest izolowana elektroda sterująca, tj. bramka (gate), dzięki czemu odznaczają się one bardzo dużą rezystancją wejściową, rzędu 1014 Q. Tranzystory te odznaczają się przy tym małą zależnością parametrów od temperatury. Tranzystory FET i MOSFET zastąpiły lampy elektronowe w układach o dużej rezystancji wejściowej i wyjściowej.

    Data dodania: 26 12 2014 · szczegóły wpisu »
  • falowniki MX2 »

    Pierwszą z tych przyczyn jest postęp światowy w rozwoju elektrotermii w ostatnich dziesięciu latach, wyrażający się w takich osiągnięciach, jak np. zastosowanie superkanthalowych elementów grzejnych w piecach oporowych wysokotemperaturowych, mieszanie indukcyjne wsadu w stalowniczych piecach łukowych, renesans elektrohydraulicznych regulatorów łuku w zmodyfikowanej postaci, zastosowanie pieców indukcyjnych tyglowych częstotliwości sieciowej, rozwój zgrzewarek pojemnościowych odcinkowych, rozszerzenie zastosowań promienników rurkowych, pojawienie się pieców elektronowych, palników plazmowych itp. Drugą przyczyną były zmiany w krajowej produkcji urządzeń elektrotermicznych i stanu elektrotermii w Polsce. W 1953 r. produkcja krajowa urządzeń elektrotermicznych ograniczała się w zasadzie do oporowych pieców komorowych; ponadto uruchomiono produkcję promienników lampowych i niektórych typów generatorów do nagrzewania indukcyjnego i pojemnościowego. Obecnie przemysł krajowy produkuje wiele odmian pieców oporowych, piece elektrodowe, piece łukowe, piece indukcyjne rdzeniowe, zgrzewarki pojemnościowe, w pełnym toku jest produkcja promienników lampowych, a ponadto rozpoczęto produkcję promienników rurkowych.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • Zawory elektromagnetyczne i regulatory Danfoss - Karibu gmm »

    Oferujemy wysokiej jakości asortyment z zakresu automatyki chłodniczej. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem firmy Danfoss. Oferujemy zawory elektromagnetyczne, regulatory, presostaty, falowniki vlt i wiele innego sprzętu.

    Data dodania: 05 12 2016 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Informacje »

    Falowniki wortal techniczny. Schematy nawijania cewek biegunów głównych i komutacyjnych są zwykle jednakowe. Rysunek la, przedstawia szeregowe połączenie wszystkich cewek biegunów głównych, rysunek zaś lb — połączenie biegunów w dwie gałęzie; początki i końce uzwojeń poszczególnych biegunów są oznaczone odpowiednio literami P i K (z cyfrą oznaczającą numer bieguna); w pierwszej gałęzi znajdują się wszystkie parzyste bieguny, w drugiej — nieparzyste, tzn. w każdej gałęzi znajdują się bieguny jednakowej biegunowości; każda gałąź składa się z biegunów, połączonych szeregowo co drugi. Takie połączenia cewek biegunowych stosuje się w maszynach dużej mocy, kiedy wykonuje się połączenia równoległe uzwojeń szeregowych biegunów głównych i biegunów komutacyjnych lub połączenia szeregowe uzwojeń biegunów komutacyjnych, których obydwie gałęzie znajdują się po różnych stronach twornika.

    Data dodania: 11 12 2014 · szczegóły wpisu »
  • Vacon NXP falownik »

    Do zawieszania stosuje się kable TKM z powłoką ołowianą' wzmocnioną przez dodanie do ołowiu 1% cyny, kadmu lub antymonu, co zwiększa odporność tej powłoki na wpływy atmosferyczne i działania mechaniczne. Zawiesza się kable o pojemności od 10 do 150 par. Kable do 30 par wiesza się na drucie stalowym o średnicy 5 mm, wytrzymującym naciąg 1500 kG. Kable grubsze zawiesza się na linkach stalowych, a mianowicie: kable od 40 do 60 par — na lince o wytrzymałości 3000 kG (linka z 7 drutów o średnicy 2, 3 mm), kable od 80 do 150 par — na lince o wytrzymałości 5000 kG (linka z 7 drutów o średnicy 3 mm). Do mocowania kabli stosuje się kilku rozmiarów opaski z blachy aluminiowej, które podwiesza się do linki na odpowiednich haczykach z drutu stalowego. Opaski te umieszcza się na kablu w odstępach 30-50 cm mocując je miedzianym drutem wiązałkowym 1, 5 mm przez dwukrotne owinięcie dokoła kabla.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • Sterowniki silników dc »

    Układ elektryczny składa się z 2 obwodów, obwodu ładowania złożonego z prądnicy prądu stałego G i kondensatora C, oraz obwodu wyładowania złożonego z kondensatora C, elektrody roboczej 1 oraz elektrody przedmiotu obrabianego 2. W czasie, gdy elektrody 1 i 2 są od siebie oddalone następuje ładowanie kondensatora z prądnicy. Elektroda robocza 1 jest wprawiana w ruch drgający przez odpowiedni mechanizm, dzięki czemu występuje okresowe stykanie się i odsuwanie elektrody roboczej od przedmiotu obrabianego. W chwili, gdy elektroda robocza zetknie się z przedmiotem obrabianym 2 następuje wyładowanie kondensatora, prąd wyładowania zaś stapia cząstki metalu w miejscu zetknięcia. Proces odrywania metalu od anody i przenoszenia go do dielektryka był opisany poprzednio. Czas wyładowania kondensatora jest znacznie krótszy niż czas zetknięcia się elektrod, wobec czego w czasie od zaniku prądu wyładowania kondensatora do chwili usunięcia elektrod, przez miejsce styku płynie prąd z prądnicy, nagrzewając miejsce styku. W szereg z katodą włączony jest w obwód prądnicy opornik R, służący do ograniczenia prądu do wartości, przy której nie zachodzi obawa powstania trwałego łuku przy odsuwaniu od siebie elektrod. Po odsunięciu przez mechanizm wibracyjny elektrody roboczej od obrabianego przedmiotu następuje ponowne ładowanie kondensatora, który znów się rozładuje w chwili, gdy elektrody zetkną się ponownie. Mechanizm wykonujący wibracje przesuwa poza tym elektrodę roboczą w miarę jak postępuje pogłębianie otworu.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • Dmuchawy Sprężarki Automatyka Technika Sprężonego Powietrza- comest.pl »

    Jesteśmy specjalistyczną firmą inżynierską z bogatym doświadczeniem w pracy dla przemysłu w zakresie techniki sprężonego powietrza. Dostarczamy dmuchawy LuToS (Rootsa i śrubowe) oraz łopatkowe sprężarki takich producentów jak Gnutti System oraz Gardner Denwer Wittig. Obsługujemy oczyszczalnie ścieków i zakłady przemysłowye w zakresie projektu, doboru maszyn oraz montażu instalacji sprężonego powietrza i innych gazów. Prowadzimy serwis dmuchaw i kompresorów. Specjalizujemy się również w sektorze automatyki przemysłowej i elektroenergetyki. Projektujemy i dostarczamy, a także modernizujemy układy sterowania, napędów i pomiarów oraz monitoringu. Posiadamy bogaty asortyment czujników i sond własnej konstrukcji. Realizowane przez nas projekty zawierają między innymi: 1. kompleksowe dostawy dmuchaw do oczyszczalni ścieków, wraz z: podłączeniami elektroenergetycznymi i sterowaniem, pracami spawalniczymi na rurociągach ze stali nierdzewnej, wykonaniem postumentów betonowych, 2. projekty i montaż sieci sprężonego powietrza z tworzyw sztucznych (produkty firmy John Guest lub polipropylen) i stali (nierdzewnej i czarnej), 3. dostawy sprężarek łopatkowych Gnutti System i Gardner Denver Wittig, wraz z późniejszym serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym, 4. budowę od podstaw lub modernizacje układów automatyki przemysłowej, Proponując naszym klientom konkretne rozwiązania, kładziemy szczególny nacisk na obniżenie kosztów produkcji, energooszczędność, bezpieczeństwo i ciągłość pracy.

    Data dodania: 22 11 2013 · szczegóły wpisu »
  • falowniki SMD »

    Porowatość można również uzyskać za pomocą sproszkowanych domieszek palnych, jak np. opiłki drzewne, korek, węgiel drzewny, torf itp. dodawanych do mieszaniny szamotu z gliną. Przy wypalaniu uformowanej masy domieszki te spalają się pozostawiając po sobie pory. Wyroby szamotowe porowate wytwarza się zwykle jako kształtki proste (prostopadłościenne) czyli prostki. Diatomit zwany także ziemią okrzemkową. (nazwa handlowa: termolit), jest materiałem termoizolacyjnym utworzonym ze skamieniałych szczątków drobnych wodorostów (diatomów) o mikroskopijnie porowatej budowie, których głównym Składnikiem jest Si02. Zwiększenie porowatości diatomitu uzyskuje się za pomocą domieszek palnych podobnie jak w wyrobach szamotowych porowatych. Najlepsze wyniki daje domieszka korka bądź węgla drzewnego, jednak w celu zmniejszenia kosztu materiału i ułatwienia produkcji używa się zwykle opiłek drzewnych. Wyroby w postaci kształtek prostych (prostek) bądź w postaci sproszkowanej jako zasypka do budowy warstwy termoizolacyjnej ścian komory grzejnej pieców elektrycznych.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • naprawa falownika »

    Obróbka termo elektrolityczna (anodowo-mechaniczna). Przy obróbce termo elektrolitycznej wyzyskuje się również zjawisko erozji, jednak w odmienny sposób niż w obróbce iskrowej. Zjawisko przebiega w sposób następujący. Wyobraźmy sobie wirującą tarczę metalową z przyłożonym prętem prostokątnym, który ma być przecięty. Przy przepływie prądu stałego przez elektrodę roboczą (2) (tarczę wirującą), pręt obrabiany (1) oraz elektrolit (3), którego strumień jest skierowany między elektrodę a pręt, na powierzchni tworzy się błonka o dużym oporze elektrycznym. Ponieważ elektrody nie są idealnie gładkie, lecz posiadają zagłębienia i występy, to na skutek nierówności powierzchni elektrody roboczej i pręta opór błonki między występami jest mniejszy niż między wgłębieniami. Przy odpowiedniej gęstości prądu rzędu kilkudziesięciu A/cm2 w miejscach o mniejszym oporze wydziela się ciepło wystarczające do stopienia cząstek metalu na wystających częściach anody-pręta. Stopione cząsteczki metalu odrywają się od pręta w postaci snopa iskier. Na miejsce błonki zabieranej wraz ze stopionymi cząsteczkami przez obracającą się elektrodę-tarczę, tworzy się nowa błonka, podczas gdy w innych miejscach w tym czasie występuje stapianie metalu. Przy obróbce zgrubnej stosuje się napięcie 16 do 24 V, przy dokładnej 10 do 12 V, zaś gęstość prądu nie przekracza kilku A/cm2. Jako elektrolitu używa się wodnego roztworu szkła wodnego.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki FC300 »

    Od puszki wyprowadza się po ścianie kabelki instalacyjne. Stosuje się tu kabelki 1-parowe lub 2-parowe obołowione, w miejscach zaś suchych — również kabelki w powłoce igelitowej. Kierunek przebiegu kabli instalacyjnych powinien być poziomy lub pionowy, nigdy zaś ukośny, gdyż sprawiałoby to nieestetyczne wrażenie. Kabelek mocuje się co 30 cm klamerkami i gwoździami stalowymi. Przy skrzyżowaniu kabelka z rynną lub inną rurą prowadzi się go pod nimi. Do mieszkania abonenta wprowadza się kabelek przez otwór wykonany w górnym narożniku okna, a następnie prowadzi się go możliwie ną jednym poziomie w różnych pokojach do miejsca przewidzianego na aparat telefoniczny. Należy unikać prowadzenia kabelka po listwie podłogowej, gdyż może on tam być łatwo uszkodzony. Aparat telefoniczny powinien być umieszczony w miejscu suchym i widnym, lecz nie gorącym. Aparat ścienny montuje się na wysokości 125 cm od pulpitu do podłogi, gniazdko (rozetę) aparatu biurkowego przykręca się na wysokości 1 metra do kołków drewnianych wbitych w otwory wykute w ścianie. Przy instalowaniu aparatu systemu MB skrzynkę z ogniwami dla aparatu biurkowego mocuje się na ścianie pod gniazdkiem, tuż nad podłogą, prowadząc przewód od gniazdka do skrzynki pionowo jako przedłużenie głównego doprowadzenia. Skrzynkę ogniwową dla aparatu ściennego umieszcza się blisko aparatu w takim miejscu, żeby nie przeszkadzała, ale nie pod aparatem ani nad nim, jak również nie na piecu. Aparaty przyłączone do sieci napowietrznej otrzymują ochronnik abonentowy zawierający zabezpieczenie aparatu przed przetężeniem i przepięciem.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Micromaster »

    Konserwacja sieci kablowej polega na bieżącym dokonywaniu pomiarów elektrycznych łączy i sprawdzaniu dobroci komunikacji telefonicznej oraz na usuwaniu stwierdzonych uszkodzeń. Sprawdzanie jakości łączy abonentowych może się odbywać tylko za zgodą abonentów. Badanie uszkodzonych obwodów telefonicznych i określenie rodzaju i miejsca uszkodzenia za pomocą urządzeń kontrolnych należy do obowiązków obsługi technicznej centrali. W mniejszych centralach, gdzie brak jest urządzeń kontrolnych, badanie uszkodzonego obwodu abonentowego ogranicza się do sprawdzenia łącza w obrębie centrali i do próbnego wywołania abonenta. Stwierdzone uszkodzenia wpisuje się do Wykazu uszkodzeń łącza abonentowego, jaki się prowadzi dla każdego łącza we wszystkich centralach automatycznych oraz w większych centralach ręcznych o pojemności ponad 100 numerów. W razie zgłoszenia przez abonenta uszkodzenia telefonu sprawdza się przede wszystkim, czy nie zachodzi tu uszkodzenie obwodu w obrębie centrali; jeżeli nie — dokonuje się próby wywołania abonenta. Gdy ta próba nie da wyniku, przeprowadza się pomiar uszkodzonego łącza ustalając w ten sposób rodzaj i miejsce uszkodzenia. Następnie monter udaje się na miejsce uszkodzenia i po jego usunięciu zgłasza się telefonicznie do centrali, która sprawdza działanie łącza. W mniejszych centralach badanie i usuwanie uszkodzeń należy do miejscowego montera. Małe centrale, bez montera zgłaszają uszkodzenie nadzorowi teletechnicznemu, który przeprowadza jego usunięcie.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • sklep z falownikami »

    Obróbka iskrowa metali. Obróbka iskrowa polega na odrywaniu się małych cząsteczek metalu w miejscu, w którym zachodzą wyładowania iskrowe. Jeżeli-byśmy zetknęli ze sobą dwie elektrody będące pod odpowiednim napięciem a potem je rozsunęli, to zauważymy że między elektrodami powstaje łuk elektryczny, pod wpływem którego roztopione cząsteczki metalu będą odrywane od anody i osadzane na katodzie. Zjawisko to nazywamy erozją elektryczną. Erozja anody przy obróbce iskrowej tłumaczy się tym, że przy przeskakiwaniu iskry w szczelinie powietrznej między anodą i katodą lawina elektronów bombardując anodę, nagrzewa bombardowane części jej powierzchni do temperatury około 10 000°C, na skutek czego metal na powierzchni anody roztapia się i nawet zamienia w parę. Proces ten przebiega tak szybko, że powstaje zjawisko jakby niewielkiego wybuchu, gdyż pary metalu rozprężając się momentalnie, wyrzucają z powierzchni anody roztopione cząstki metalu. Oderwane od powierzchni anody cząsteczki osiadają na katodzie i tam zastygają. W ten sposób tworzy się na anodzie krater stożkowy, na katodzie zaś odpowiedni stożek.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falownik »

    Wyroby krzemionkowe (dynasowe) są to wyroby ogniotrwałe zawierające 92... 97% Si02, otrzymywane przez wypalanie surowców krzemionkowych o dużej zawartości Si02 (kwarcytów i piaskowców). Charakteryzują się one kwaśnym oddziaływaniem chemicznym. Stosuje się je na sklepienia stalowniczych pieców łukowych oraz na wyprawy stalowniczych pieców łukowych do procesów kwaśnych. Wyroby mulitowe są to wyroby ogniotrwałe zawierające 28% Si02, otrzymywane przez wypalanie minerałów o dużej zawartości A1203 (sylimanit, cyjanit, andaluzyt). Większą ogniotrwałość mają wyroby z mulitu topionego, otrzymywane przez stopienie boksytu i kaolinu; są one stosunkowo drogie.. Wyroby mulitowe stosuje się na wyprawy pieców indukcyjnych rdzeniowych (głównie do topienia niklu, miedzi, mosiądzu, aluminium). Wyroby mulitowe oraz wyroby z mulitu topionego stosuje się na elementy konstrukcyjne pieców oporowych wysokotemperaturowych.

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • Elektrowrzeciona, systemy sterowania, plotery frezujące »

    Przedsiębiorstwo powstało w 2001 r. Obecnie działa w zakresie budowy obrabiarek oraz oferuje serwis gwarancyjny i pogwarancyjny swoich urządzeń. Dodatkowo umożliwia wymianę systemów sterowania w maszynach innych marek. Proponowane przez firmę silniki korkowe używane w maszynach CNC cechują się wysokimi wieloma zaletami użytkowymi (małe straty w rdzeniu, płynna praca mikrokorkowa, mała skłonność do rezonansów). Firma sprzedaje zarówno przyszykowane już maszyny, jak i produkowane na indywidualne życzenie klienta. Profesjonalne urządzenia produkowane są na indywidualne zamówienie, a w bardziej złożonych maszynach instalowany jest wielozadaniowy system kontrolowania Wincam, podlegający jakimkolwiek ustawieniom. Można tutaj zakupić szeroką gamę produktów: plotery frezujące CNC, elektrowrzeciona, silniki HF, falowniki i akcesoria do wrzecion, maszyny specjalizowane systemy sterowania, kable sterownicze elastyczne, lasery, akcesoria do laserów, skanery 3D, frezy i wiertła, silniki krokowe, serwonapędy, oprogramowanie CAD CAM. Firma CNC Wieczorek wspiera polską przedsiębiorczość skupiając się na miejscowej produkcji, a proponowane przez nią urządzenia odznacza wytrzymałość, wysoka precyzja oraz dokładność wykonania.

    Data dodania: 31 10 2018 · szczegóły wpisu »
  • Cennik falowników »

    Wyroby węglowe są to wyroby ogniotrwałe otrzymywane przez wypalanie antracytu lub koksu z dodatkiem smoły i paku jako spoiwa. Wyroby te stosuje się na wyprawy pieców oporowo-łukowych i termoelektrolizerów oraz na elementy konstrukcyjne pieców oporowych wysokotemperaturowych. Wyroby węglowe mogą pracować w atmosferze redukującej, w atmosferze utleniającej ulegają spaleniu (utlenieniu). Wyroby grafitowe są to wyroby ogniotrwałe otrzymywane przez wypalanie mieszaniny grafitu naturalnego lub elektrografitu (wytwarzanego w piecach elektrycznych) z gliną ogniotrwałą. Również można dodawać grafit do mas szamotowych otrzymując w ten sposób wyroby grafitowo-szamotowe bądź wyroby szamotowo-grafitowe w zależności od zawartości grafitu. Wyroby grafitowe stosuje się na tygle oraz elementy konstrukcyjne pieców oporowych wysokotemperaturowych. Podobnie jak wyroby węglowe, wyroby grafitowe mogą pracować w atmosferze redukującej. W atmosferze utleniającej ulegają spaleniu (utlenieniu).

    Data dodania: 02 03 2015 · szczegóły wpisu »
1 · 2 · następna strona »